PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=254274}

Polowanie na czarownice

Season of the Witch
6,0 92 284
oceny
6,0 10 1 92284
4,9 7
ocen krytyków
Polowanie na czarownice
powrót do forum filmu Polowanie na czarownice

Tak jak Iluzjonista i Prestiż są filmami o podobnej tematyce, które ukazały się w dość krótkim
odstępie czasu, tak samo Czarna śmierć z Seanem Beanem, i Polowanie na czarownice z
Nicolasem Cagem poruszają podobną tematykę.
Oba filmy ukazały się w dość krótkim odstępie czasu (1 rok), w jednym i drugim filmie akcja jest
umieszczona w średniowieczu, istotny jest motyw dżumy. Mi osobiście Czarna śmierć bardziej
przypadła do gustu.
Jeśli chodzi o filmy utrzymane w konwencji dark fantasy to ze swojej strony mogę jeszcze polecić
Salomona Kane'a i Van Helsinga.

ocenił(a) film na 5
CCintryjka

O ile zarówno Prestiż jak i Iluzjonista są dobrymi filmami skierowanymi do podobnego widza (choć Prestiż osobiście cenię wyżej), to o tych dwóch filmach tego powiedzieć nie można. Czarna Śmierć jest znakomitym filmem z mrocznym klimatem i dającym do myślenia przesłaniem, a Polowanie jest niestety słabym filmem, skierowanym do ludzi na poziomie gimnazjum.

GutekSan

Zgadzam się, Prestiż i Iluzjonista to wyższa półka, w porównaniu do tego filmu, a co do Polowania i Czarnej śmierci, miałam na myśli jedynie fakt, że ogólne założenia fabularne są podobne. Czarną Śmierć, jak wspomniałam w poście wyżej osobiście również cenię o wiele wyżej.

ocenił(a) film na 4
GutekSan

Dokładnie! Trudno o bardziej trafną wypowiedź.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones