PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6807}

Kokon

Cocoon
6,6 11 206
ocen
6,6 10 1 11206
7,0 6
ocen krytyków
Kokon
powrót do forum filmu Kokon

Chcialam opisać swoje odczucia co do filmu, jak go odbieram,jaki był dla mnie ale skupię się na czym innym. Przeczytałam tu parę tematów w których ludzie poruszają to, że w tym filmie głównymi postaciami są starzy ludzie, a głównym wątkiem jest starość. Nie rozumiem dlaczego to się tak nie podoba. Czy wszystkie filmy mają być takie same? Skoro film jest sf to ma pokazywać głównie obcych i opierać się na walce z nimi? A bohaterami muszą być ludzie w sile wieku? Dlaczego to Wam tak przeszkadza? Film porusza tematykę starości, przemijania, nie każdy film opiera się na seksie i mordobiciu i chwała Bogu!

Niestety współczesne społeczeństwo nastawione jest na swoisty kult młodości. Tematy takie jak starość, choroba, brzydota, zniedołężnienie i śmierć są tabu. Ludzie boją się o tym myśleć i odsuwają takie myśli jak najdalej od siebie, myślą, że będą żyli wiecznie. Uważam, że hołdowanie młodości a potępianie starości (która przecież jest tuż obok nas i prędzej czy później będzie i w nas) to skutek tego postępującego rozwoju technologicznego, w zawrotnym tempie, szybkiej zmiany naszego otoczenia za czym starsi nie mogą nadążyć a co jest skutkiem pracy młodych i to tak bardzo oddala pokolenia od siebie. Dziś nie liczy się już tak doświadczenie, mądrość i wiedza zdobywana latami, jak kiedyś, nie docenia się tego i nie ma szacunku do tego i do tych którzy to reprezentują. Sądzę jednak, że nadejdzie zmiana, w większości krajów zachodnich społeczeństwa się starzeją co znaczy że w tej chwili mamy wyż wśród ludzi w sile wieku i to jest jeszcze jedna przyczyna tej "mody" na młodość. Z czasem jednak ci którzy są teraz młodzi zestarzeją się i za 30 lat większość będą stanowić ludzie starzy i zobaczycie, że kultura i same filmy się zmienią...

Ja tam wolę różnorodność w kinematografii. Lubię oglądać zarówno filmy w których głównymi bohaterami są dzieci, nastolatki, ludzie w średnim jak i starszym wieku, lubię jak są poruszane różne tematy. Niestety zauważam już od kilku lat jak kinem rządzą produkcje typowo dla młodych, te wszystkie "Zaćmienia", "High school musicale", "Pottery", "Biebery" i "Seleny" itp.- tego jest już moim zdaniem zbyt wiele... :D
Jak takie filmy w których wszystkie postacie to nastolatki mają oglądać widzowie którzy sami nimi nie są? Jak się z takimi historiami i bohaterami identyfikować, kibicować im, śledzić ich losy, wczuwać w film, mówiąc najprościej? W "Kokonie" jednym z głównych bohaterów jest też i ten młody właściciel łodzi i jego nietypowy związek więc to nie tylko film o starych ludziach...

777temida

Na koniec jeszcze zapytam: jak można twierdzić że jest się otwartym i tolerancyjnym i popierać homoseksualistów a równocześnie na widok starszej osoby czuć niechęć? Homo nie będziecie jeśli już nie jesteście a starzy będziecie na 100% bez wyjątku, wczujcie się więc już dziś w miejsce takiej starszej lekceważonej osoby...

777temida

A co ma jedno do drugiego? Ja popieram homoseksualistów, a to, że film jest przede wszystkim o starszych ludziach podobało mi się bardzo. :)

użytkownik usunięty
Davus

To nie jest film o starych ludziach tylko o przemijaniu oraz tęsknocie za młodością. Sami się zastanówmy czy będąc 70-latkami nie chcielibyśmy znów mieć z osiemnaście lat i czy pasowałby nam znów taki młody ciało umysł oraz co za tym idzie czy znów chcielibyśmy przechodzić przez trud życia czyli przeżywać pierwsze miłości, kształcić się, szukać pracy, pracować, zakładać rodziny i martwić się o przyszłość swoich dzieci, znów starzeć się. Ja bym powiedział na taką propozycję, walcie się, jestem już stary i jest mi z tym dobrze bo jestem mądrzejszy od was wszystkich młodych i nie mam już absolutnie nic do stracenia. Dziękuję, dziękuję za uwagę.

ocenił(a) film na 4

Starszy to nie znaczy mądrzejszy, a jedynie bardziej doświadczony. Doświadczenie zaś to suma naszych błędów.

Krzypur

IDIOCI nie powinni miec dostępu do internetu.

w punkt.

777temida

Staruszkowie chodzą do kin znacznie rzadziej niż ludzie młodzi, a tym biznesem, jak wszystkimi innymi rządzi głównie $

777temida

Coraz mniej fantastyki w filmach science fiction

777temida

w punkt.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones